Oddział Położniczo-Ginekologiczny w nowej odsłonie - porody rodzinne„Oddział Położniczo-Ginekologiczny w nowej odsłonie - porody rodzinne”

Szpital Specjalistyczny im.Ducha Świętego w Sandomierzu z dniem 1.06.2021 uruchamia porody rodzinne. Jest nam niezmiernie miło, że jako jedyny szpital państwowy w Polsce uruchamia porody rodzinne z możliwością pozostania taty na sali poporodowej do momentu wypisu mamy i noworodka z oddziału. Oddajemy do użytku: sale porodu rodzinnego z nowoczesnym łóżkiem porodowym, akcesoria porodowe oraz jako jedyny szpital w okolicy umożliwiamy poród w pozycji wertykalnej na krzesełku porodowym. Dwa pokoje poporodowe z wystrojem hotelowym, wyposażone w aneksy kuchenne, tv, lodówki, podgrzewacze do butelek, przewijaki oraz wanienki i wc, oraz na korytarzu porodówki stanęły dwa fotele rekreacyjne z funkcją masażu z którego mogą korzystać rodzice całą dobę. Dziękujemy Sponsorom : Starostwo Powiatowe w Sandomierzu, Fundacja Banku PKO, Bank Spółdzielczy w Sandomierzu, Gmina Gorzyce. Szczytnym gestem wykazali się prywatni sponsorzy, którym dziękujemy z całego serca za przekazanie środków finansowych, a którzy zapragnęli anonimowości.
Informujemy, że od dzisiaj mogą uczestniczyć ojcowie podczas porodów, którym wykonamy bezpłatne testy na Covid-19, dzięki pozyskanym środkom od sponsorów. Zachęcamy do skorzystania z Naszego oddziału oraz dziękujemy za obecne statystyki, które wskazują znaczny wzrost porodów
Zespół Położniczo-Ginekologiczny