Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii


Kierownik Oddziału :
Lek. med.  Krzysztof Kloc - specjalista anestezjologii i intensywnej terapii. 

Pielęgniarka Koordynująca i Nadzorująca :
Anna Juźwińska- specjalista pielęgniarstwa anestezjologii i intensywnej terapii

Telefony:

(015) 83 30 754          Gabinet Ordynatora
(015) 83 30 529          Gabinet Lekarski
(015) 83 30 519          Pielęgniarka Oddziałowa
(015) 83 30 578          Dyżurka Pielęgniarek

 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Charakterystyka oddziału:

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii funkcjonuje od momentu powstania szpitala w 1982r. Pełnił on funkcje oddziału wojewódzkiego,  którego założycielem, a jednocześnie konsultantem wojewódzkim był dr n. med. Bronisław Skiba. Obecnie funkcję ordynatora pełni lek. med. Krzysztof Kloc.

W oddziale pracuje 7 lekarzy specjalistów Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz 32 pielęgniarki w tym 13 z tytułem specjalisty w dziedzinie Pielęgniarstwa z Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz 5 w trakcie specjalizacji.

Oddział Intensywnej Terapii zajmuje się leczeniem chorych w stanach bezpośredniego zagrożenia życia z niewydolnościami układu krążenia,  niewydolnościami układu oddechowego, niewydolnościami wielonarządowymi, po urazach wielonarządowych, skomplikowanych zabiegach operacyjnych między innymi  z zakresu chirurgii, neurochirurgii, położnictwa i ginekologii.

W oddziale znajduje się 6 stanowisk intensywnego nadzoru wyposażonych w nowoczesny sprzęt monitorujący funkcje życiowe, respiratory, sprzęt do leczenia nerkozastępczego oraz zabiegu plazmaferezy, a także inne systemy monitorujące spełniające wymogi rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia.

W ramach anestezjologii wykonywane są  znieczulenia:

  • znieczulenia podpajęczynówkowe;
  • znieczulenia zewnątrzoponowe;
  • znieczulenia ogólne złożone;
  • znieczulenia ogólne dożylne;
  • znieczulenia regionalne dożylne;
  • analgosedacje;
  • blokady splotów nerwowych.

W ramach OITiA realizowane są konsultacje w oddziałach szpitalnych, wykonywane resuscytacje, zakładane cewniki do żył centralnych, wkłucia dializacyjne oraz zabiegi plazmaferezy.

Personel lekarski [ pobierz ]
Personel pielęgniarski [ pobierz ]