Wakacyjna Kropla Krwi 2019„Wakacyjna Kropla Krwi 2019 - konkurs"

W dniach 14 czerwca - 18 października zapraszany do udziału w konkursie "Wakacyjna Kropla Krwi" organizowanym przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Sandomierzu. Wakacje to czas większej liczby wypadków komunikacyjnych , co zwiększa zapotrzebowanie na krew - najcenniejszy i niezastąpiony lek. Oddając krew pamiętaj, że także Ty możesz jej potrzebować. Nie przechodź obojętnie - oddaj krew!


Sandomierska sobota ze zdrowiem„Sandomierska sobota ze zdrowiem”

Już po raz czwarty mieszkańcy Sandomierza i turyści mogli skorzystać z bezpłatnych badań i porad specjalistów. W ramach "Sandomierskiej Soboty ze Zdrowiem" w kilku punktach na terenie miasta wykonywane były bezpłatne badania i udzielane porady przez specjalistów.


450 ma znaczenie - zbiórka krwi w Sandomierzu„Diamentowy status dla Oddziału Neurologii”

Podczas konferencji Europejskiej Organizacji Udarowej (European Stroke Organization; ESO), która odbyła się w Mediolanie w dniach 22-24 maja 2019 roku, Sandomierski Ośrodek Neurologii Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu został uhonorowany trzema najwyższymi nagrodami „DIAMOND STATUS” za organizację i prowadzenie chorych w oddziale udarowym w 2018 roku.


Finał akcji Oddaj książkę, stwórz bibliotekę, zainspiruj innych„Finał akcji Oddaj książkę, stwórz bibliotekę, zainspiruj innych”

Podziękowania dla wszystkich darczyńców, którzy umożliwili nam utworzenie biblioteczek z książkami na każdym oddziale dla naszych pacjentów. Już dziś, miły odzew naszych podopiecznych, którzy w tych trudnych chwilach choroby korzystają z bogatych pozycji literatury, upewnił nas o słusznej akcji zbiórki książek.


450 ma znaczenie - zbiórka krwi w Sandomierzu„450 ma znaczenie - zbiórka krwi w Sandomierzu”

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Sandomierza oraz okolic do zapoznania się z akcją "450 MA ZNACZENIE". Uczniowie Collegium Gostomianum będący również przyjaciółmi, zdecydowali się na zorganizowanie zbiórki krwi w Sandomierzu, która odbędzie się 29 maja na Rynku Starego Miasta, w godzinach 9:00-12:30.


Światowy Dzień Promocji Higieny Rąk„Światowy Dzień Promocji Higieny Rąk”

Dnia 6 maja 2019 roku w Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego już po raz czwarty obchodzono Światowy Dzień Promocji Higieny Rąk, którego inicjatorem i organizatorem był Zespół Kontroli Zakażeń Szpitalnych  przy wsparciu firmy Ecolab. Akcja skierowana była do pacjentów i ich rodzin , a także personelu szpitala. Udział w akcji wzięły również dzieci z przedszkola "Różowy Słoń".


Zbiórka książek dla pacjentów szpitala w Sandomierzu„Zbiórka książek dla pacjentów szpitala w Sandomierzu”

Zapraszamy do udziału w akcji społecznej zbiórki książek - oddaj książkę, stwórz bibliotekę, zainspiruj innych. Celem akcji jest stworzenie na szpitalnych oddziałach bibliotek dla pacjentów. Zbieramy wszystkie książki. Zbiórka książek dla pacjentów Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu.