43 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża„Certyfikat ISO 9001:2015”

W dniach 06-08.09.2021 SSDŚ w Sandomierzu po raz kolejny poddany został kontroli przeprowadzonej przez zespół auditowy DEKRA Certyfikation Sp.z o.o. Celem auditu recertyfikacyjnego  była ocena zgodności systemu zarządzania z kryteriami auditu w zakresie certyfikacji, ocena ciągłego doskonalenia uwzględniającego m.in. kontekst organizacji , ryzyka  i zainteresowane strony ,wymagania prawne i inne zobowiązania. Ponadto auditorzy ocenili skuteczność Systemu Zarządzania w odniesieniu do możliwości osiągnięcia wyspecyfikowanych przez organizację celów oraz obszary do doskonalenia. Miło nam poinformować, że SSDŚ wdrożył system zarządzania jakością zgodnie z normą i skutecznie go realizuje.


43 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża„43 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża”

Dyrekcja i Pracownicy Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu uczcili 43 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Tradycja obchodów Dnia Papieskiego obchodzonego na pamiątkę dnia, w którym kardynał Karol Wojtyła został wybrany na papieża, ustanowiona została jeszcze za Jana Pawła II. 16 października 1978 r. na Placu Świętego Piotra w Watykanie zaczął się nowy rozdział w historii Kościoła, a wraz z nim wyjątkowy, trwający aż 27 lat pontyfikat.


Dzień Ratownictwa Medycznego„Dzień Ratownictwa Medycznego / Życzenia od Wojewody Świętokrzyskiego”

13 PAŹDZIERNIKA - Dzień Ratownictwa Medycznego. Uroczystość jest dosyć młoda, gdyż obchodzimy go po raz trzynasty. Pierwszy Dzień Ratownictwa Medycznego  powołany został wraz z ustawą o Państwowym Ratownictwie Medycznym, gdzie Art. 9. brzmi: „Ustanawia się dzień 13 października Dniem Ratownictwa Medycznego.” Patronem tego corocznego święta jest bł. Gerard Tonque.
Pragniemy złożyć wszystkim ratownikom medycznym, pracującym w naszym szpitalu najserdeczniejsze życzenia z okazji Waszego święta. Życzymy wszystkiego najlepszego, a przede wszystkim satysfakcji i radości, jaką daje możliwość ratowania ludzkiego życia. Praca, którą codziennie wykonujecie jest wyjątkowa - dbacie o dar najcenniejszy, ludzkie życie i zdrowie. Wasza praca wymaga zawodowego profesjonalizmu, dyspozycyjności oraz umiejętności panowania nad emocjami i stresem. Dzięki tym cechom niesiecie nieocenioną pomoc ludziom .

DYREKCJA SZPITALA


Szczepienia COVID-19 w miesiącu sierpniu„Szczepienia COVID-19 / III dawka”

Informujemy, iż szczepienia w punkcie szpitalnym odbywają się we wtorki, czwartki i soboty w godzinach od 8 do 16. Istnieje możliwość zaszczepienia się III dawką przypominającą preparatem Pfizer, aktualnie dotyczy to osób powyżej 50tego roku życia oraz personelu medycznego (w gabinet.gov.pl musi być wystawione skierowanie przez Ministerstwo Zdrowia). Dzieciom poniżej 16 roku życia szczepienia podawane są wyłącznie po kwalifikacji lekarskiej (datę kwalifikacji lekarskich proszę uzyskiwać telefonicznie). Dostępne szczepionki w szpitalnym punkcie szczepień: Pfizer i Johnson&Johnson.
Telefon kontaktowy do punktu szczepień 15 83 30 651, natomiast do Koordynatora szczepień 887 113 112.


Edukacyjny Program Przestrzegania Higieny Rąk„Całkowity zakaz odwiedzin"

Od dnia 21.09.2021r. w związku z sytuacją epidemiologiczną wstrzymuje się do odwołania odwiedziny pacjentów hospitalizowanych w Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego w Sandomierzu.
Zobowiązuje się personel oddziałów do przestrzegania i egzekwowania komunikatu.


Profilaktyka nowotworów płuc „Profilaktyka nowotworów płuc”

Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu współpracuje ze Świętokrzyskim Centrum Onkologii  przy realizacji Ogólnopolskiego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Płuca za Pomocą Niskodawkowej Tomografii Komputerowej w ramach projektu pt. Profilaktyka nowotworów płuc POWR.05.01.00-00-0002/19. Celem projektu jest poprawa wykrywalności raka płuca na wczesnym etapie jego rozwoju poprzez objęcie badaniami NDTK osób w wieku 55-74 lat, palących tytoń lub byłych palaczy mieszkających na terenie województwa świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

logauegldolm3


Punkt Szczepień Powszechnych w II LO zostaje zamknięty„Otwarcie Pracowni RTG”

W Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego w Sandomierzu została otwarta nowoczesna pracownia RTG z wysokiej klasy cyfrowym aparatem rengenowskim marki Siemens. Wśród zalet nowego aparatu RTG będzie między innymi możliwość robienia zdjęć sylwetkowych całego ciała. Jest to niezbędne w nowoczesnej ortopedii do diagnostyki skolioz. W otwarciu nowej pracowni uczestniczył Poseł na Sejm RP Marek Kwitek, władze Powiatu Sandomierskiego z Przewodniczącym Rady Tomaszem Hukiem, Starostą Marcinem Piwnikiem oraz Radnym Waldemarem Maruszczakiem. Personel pracowni przedstawił wszelkie zalety nowego sprzętu, który będzie służył pacjentom. Wartość inwestycji to ponad 1,7 mln zł - środki zostały pozyskane z Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz z Unii Europejskiej.