Odział Nefrologiczny

Kierownik Oddziału:
dr n. med. Adam Orłowski - specjalista chorób wewnętrznych, nefrolog

Pielęgniarka Koordynująca i Nadzorująca:
Dorota Dziuba- specjalista pielęgniarstwa nefrologicznego     

Telefony:
(015) 83 30 – 520  Gabinet Lekarski
(015) 83 30 – 683  Dyżurka Pielęgniarek

e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Charakterystyka oddziału:

Oddział Nefrologii Dorosłych w SSDŚ w Sandomierzu prowadzi hospitalizacje pacjentów od 18 roku życia. Wyposażony jest w nowoczesne aparaty do dializ otrzewnowych- cykler do automatycznej dializy otrzewnowej firmy Fresenius oraz Baxter. Oddział może przyjąć 15 pacjentów. Przestronne warunki lokalowe, estetyczne wnętrza, pacjenci otoczeni są opieką specjalistów chorób wewnętrznych, nefrologów z pełnym zakresem świadczeń: ostra i przewlekła niewydolność nerek do leczenia zachowawczego oraz leczenia zabiegowego- hemodializy oraz dializy otrzewnowej.

RODZAJ USŁUG ŚWIADCZONYCH W ODDZIALE

Zajmujemy się rozpoznawaniem i leczeniem chorób nerek i dróg moczowych. Prowadzimy  kwalifikację do leczenia nerkozastępczego, leczenie nerkozastępcze metodą CAPD i ADO, wytwarzanie czasowych dostępów naczyniowych do HD.

Lekarze pracujący w oddziale  prowadzą również Poradnię Nefrologiczną dla dorosłych. Pod względem nefrologicznym zabezpieczamy obszar trzech powiatów: Sandomierz, Staszów, Opatów, część powiatu Tarnobrzeg, Nowa Dęba, Ostrowiec Świętokrzyski a także pacjentów z każdego miejsca Polski o ile zgłosi się do naszego szpitala.
Nowoczesna stacja hemodializ M.C.D współpracująca ściśle z oddziałem Nefrologii przyjmuje również pacjentów do HD - z zagranicy, tzn. Włochy, Francja, czy Niemcy (tzw. dializy gościnne).

 Oddział liczy 15 łóżek rozmieszczonych w 4 salach:
- sala nr 1 (3 łóżka)
- sala nr 2 (4 łóżka)
- sala nr 3 (4 łóżka)
- sala nr 4 (4 łóżka)

Nasza nowoczesna placówka lecznicza świadczy usługi na najwyższym poziomie, a pracę na oddziale staramy się podporządkować nadrzędnemu celowi jakim jest dobro naszych pacjentów.
Jej niewątpliwym atutem jest nowoczesna aparatura i sprzęt medyczny, ale przede wszystkim jest nim zespół pracowników naszego oddziału, w szczególności lekarzy i pielęgniarek o najwyższych kwalifikacjach zdrowotnych.

Personel lekarski [ pobierz ]
Personel pielęgniarski [ pobierz ]
Personel pomocniczy [ pobierz ]