Certyfikat Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent"Stypendium dla studentów V i VI roku kształcących się na kierunku lekarskim"

INFORMACJA DLA STUDENTÓW V I VI ROKU KSZTAŁCĄCYCH SIĘ NA KIERUNKU LEKARSKIM, NA UCZELNI WYŻSZEJ MAJĄCEJ SIEDZIBĘ NA TERENIE POLSKI.

Zarząd Powiatu w Sandomierzu ogłosił nabór wniosków o przyznanie stypendium dla studentów V i VI roku kształcących się na kierunku lekarskim. Załącznik do pobrania znajduje się w rozwinięciu.


Spotkanie oplatkowe"Farmakoterapia bólu"

Dzień 1 grudnia 2022 na długo pozostanie w pamięci pracowników Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego, a to za sprawą znakomitego erudyty dr hab. Jarosława Woronia, specjalisty farmakologii, konsultanta z zakresu farmakoterapii oraz antybiotykoterapii , który przeprowadził dla personelu medycznego szkolenie ,,Farmakoterapia bólu”. Ten wybitny wykładowca jest kierownikiem Zakładu Farmakologii Klinicznej Katedry Farmakologii Wydziału Lekarskiego UJ CM w Krakowie oraz starszym asystentem lecznictwa w Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddziale Chorób Wewnętrznych i Geriatrii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz biegłym sądowym z zakresu farmakologii klinicznej. 


Spotkanie oplatkowe"Spotkanie opłatkowe 2022"

W świetlicy Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu odbyło się spotkanie opłatkowe pracowników i zaproszonych Gości. Były życzenia świąteczne, wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem i śpiewanie kolędy. Towarzyszył temu świąteczny nastrój, uśmiechy i poczucie wspólnoty zakładowej. Dziękujemy za przybycie i życzenia ks. Biskupowi Krzysztofowi Nitkiewiczowi oraz władzom Powiatu Sandomierskiego – Panu Staroście Marcinowi Piwnikowi, Przewodniczącemu Rady Powiatu Tomaszowi Hukowi oraz członkom Zarządu Powiatu.


Certyfikat Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent"Uroczysta Gala Finałowa  XII edycji programu SYMBOL 2022"

W dniu 17 listopada 2022 roku w zabytkowych wnętrzach hotelu  Monopol w Katowicach odbyła się uroczysta Gala Finałowa programu XII edycji programu Symbol 2022. Podczas Gali nagrodzeni zostali najlepsi w kraju przedstawiciele samorządów, przedsiębiorstw komunalnych, szpitali, spółdzielni oraz innych branż, których działalność cechuje polityka zrównoważonego rozwoju. Finał  rozpoczęły dwa panele dyskusyjne pod hasłem „Ekoodpowiedzialni dla uznania i aplauzu czy z myślą o przyszłości”, oraz „Wyzwania społeczno-gospodarcze w kontekście zrównoważonego rozwoju”. Główną częścią Gali Symbol 2022 było wręczenie Symboli, którymi kapituła programu nagrodziła 54 podmioty z różnych branż i instytucji pożytku publicznego. Jednym z finalistów okazał się Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu, który otrzymał tytuł „Symbol Nowoczesnej Opieki Medycznej 2022”.


Certyfikat Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent"Certyfikat Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent"

I edycja programu „Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent” dobiegła końca. Celem inicjatywy jest popularyzacja dobrych praktyk, zapewniających możliwie najbezpieczniejsze środowisko pracy dla personelu medycznego oraz edukowanie pracowników szpitali w tym zakresie. Do programu zgłosiły się 63 jednostki z całej Polski, z czego 52 zostały nagrodzone za przestrzeganie standardów opracowanych przez Radę Ekspertów Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Szpitali. Uroczysta gala wręczenia certyfikatów odbyła się 12 października 2022 podczas VI Kongresu Wizja Zdrowia - Diagnoza i Przyszłość - Foresight Medyczny oraz XVI HOSPITAL & HEALTHCARE MANAGEMENT, organizowanego przez wydawnictwo Termedia. Wśród laureatów znaleźli się: Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu oraz Zespół Opieki Zdrowotnej w Końskich.


Życzenia Wojewody Świętokrzyskiego z okazji Dnia Ratownictwa Medycznegoo"Życzenia Wojewody Świętokrzyskiego z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego"

Z okazji obchodzonego dziś Dnia Ratownictwa Medycznego na Państwa ręce przesyłam List Wojewody Świętokrzyskiego z podziękowaniami za ciężką i pełną poświęceń pracę na rzecz osób w stanie zagrożenia zdrowia i życia, uprzejmie proszę o przekazanie lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym wyrażonych w załączonym Liście wyrazów wdzięczności i życzeń w dniu Ich święta.

Życzenia Wojewody Świętokrzyskiego z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego


Maluchy na brzuchy - certyfikat dla Oddziału Położniczo-Ginekologicznego"Maluchy na brzuchy - certyfikat dla Oddziału Położniczo-Ginekologicznego"

Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu znalazł się w Rankingu „Maluchy na Brzuchy 2022" za wysoki wskaźnik wsparcia kontaktu skóra do skóry po porodzie cięciem cesarskim. Zespół programu "Maluchy na Brzuchy" wyróżnił Oddział Położniczo-Ginekologiczny naszego szpitala szmaragdowym medalem. "Cieszymy się bardzo, że ten aspekt opieki okołoporodowej jest tak dobrze realizowany w Państwa placówce. Jednocześnie zaznaczamy, że bezpośredni kontakt skóra do skóry między matką a dzieckiem powinien mieć miejsce niezależnie od drogi porodu".