Mniej inwazyjnie na Oddziale Chirurgii„Program Dieta Mamy"

Program pilotażowy ,,Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym - Dieta Mamy” , wdrożony z dniem 01.11.2019r., skierowany jest do pacjentek hospitalizowanych w oddziałach o profilu ginekologicznym i położniczym naszego szpitala. Pacjentki objęte pilotażem, otrzymują 5 posiłków dziennie a dieta uzależniona i dostosowana jest do trymestru ciąży lub okresu laktacyjnego. Jadłospis zapewnia urozmaicenie potraw oraz zbilansowanie wartości składników odżywczych w diecie.

W ramach programu kobiety w ciąży i w okresie poporodowym będą mogły korzystać ze wsparcia edukacyjnego dietetyka w zakresie zdrowego odżywiania. Podczas hospitalizacji  zapewniamy kontakt z dietetykiem (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-13.00, po zgłoszeniu potrzeby konsultacji przez personel z oddziału), a po jej zakończeniu konsultacje dietetyczne drogą elektroniczną. Pacjentki zainteresowane konsultacją z dietetykiem szpitalnym, zapraszamy do przesyłania pytań pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu uzyskania porad dietetycznych i pogłębienia wiedzy zachęcamy także do odwiedzenia strony internetowej www.ncez.pl Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej, na której dostępna jest również darmowa konsultacja dietetyczna on-line pod adresem: https://poradnia.ncez.pl/.


Aktualny jadłospis:

pdf Dieta Mamy - [ pobierz ]