Komunikat Centrali NFZ„Specjalistyczna Poradnia Onkologiczna”

Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów z terenu powiatu Sandomierskiego i innych w Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego w Sandomierzu od kwietnia 2021r. rozpoczyna pracę Poradnia Onkologiczna.
Pacjentów przyjmować będzie specjalista onkologii klinicznej dr Aneta Słowik. Zapraszamy w każdy poniedziałek i czwartek w godzinach od 15:00  do 18;00.
Rejestracja pacjentów pierwszorazowych jest możliwa telefonicznie pod numerem (15) 833-05-57 lub osobiście w siedzibie Szpitala w budynku Poradni Specjalistycznych w Rejestracji Pierwszorazowej.
Kolejne wizyty  i informacje na temat pracy poradni można uzyskać pod numerem  telefonu (15)  833-05-30, telefon do gabinetu lekarskiego (15) 833-06-61. Przy rejestracji do Poradni Onkologicznej  nie wymagane jest skierowanie.


Komunikat Centrali NFZ„Komunikat Centrali NFZ”

Informujemy, że oddziały szpitala pracują zgodnie z zaleceniami Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 03 marca 2021 roku. Jednocześnie wyjaśniamy, że każdy przypadek odroczenia terminu udzielenia świadczenia będzie indywidualnie oceniany z uwzględnieniem ryzyka dotyczącego stanu zdrowia pacjenta, a także prawdopodobieństwa jego pogorszenia i potencjalnych skutków.

Zalecenie Prezesa NFZ:

Aby zapewnić dodatkowe łóżka szpitalne dla pacjentów wymagających pilnego przyjęcia do szpitala, Centrala NFZ zaleca ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo. Ograniczenie nie powinno dotyczyć planowej diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych. Przy ograniczeniu lub zawieszeniu udzielania świadczeń, należy wziąć pod uwagę przyjęty plan leczenia oraz wysokie prawdopodobieństwo pobytu pacjenta po zabiegu w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii.

Zalecenie dotyczy przede wszystkim planowanych pobytów w szpitalach w celu:

przeprowadzenia diagnostyki, zabiegów diagnostycznych, leczniczych i operacyjnych, w szczególności: endoprotezoplastyki dużych stawów, dużych zabiegów korekcyjnych kręgosłupa, zabiegów naczyniowych na aorcie brzusznej i piersiowej, pomostowania naczyń wieńcowych oraz dużych zabiegów torakochirurgicznych, zabiegów wewnątrzczaszkowych, nefrektomii, histerektomii - z powodów innych niż onkologiczne.

Jednocześnie wskazujemy, że w każdym przypadku odroczenia terminu udzielenia świadczenia, należy indywidualnie ocenić oraz wziąć pod uwagę uwarunkowania i ryzyka dotyczące stanu zdrowia pacjentów, a także prawdopodobieństwo jego pogorszenia i potencjalne skutki.


Zmiany na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym„Zmiany na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym”

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom pacjentek, bardzo miło jest Nam poinformować o nadchodzących zmianach wizualnych na odcinku porodowym Sandomierskiego Szpitala im. Ducha Świętego. Przygotowaliśmy plany wizualne oraz serię zmian w pomieszczeniach, aby umożliwić porody w nowoczesnym standardzie i zadbać o komfort fizyczny jak i psychiczny każdej pacjentki jak i jej nowo narodzonego dziecka.
Ponadto, z radością przekazujemy wiadomość o umożliwieniu w najbliższym czasie porodów rodzinnych z udziałem taty i stworzenia Państwu warunków do spędzenia czasu ze swoją rodziną aż do momentu wyjścia z oddziału w jednym z pokoi poporodowych. To nie koniec zmian jakie szykujemy w związku z opieką okołoporodową. Serdecznie zapraszamy do śledzenia Naszego fanpage na Facebooku (link) i dzielenia się z Nami spostrzeżeniami w komentarzach jak i wiadomościach prywatnych.


Wywiad z Dyrektorem SSDŚ w Sandomierzu„Wywiad z Dyrektorem SSDŚ w Sandomierzu”

Gościem Program.Studio w SandomierzTV był Dyrektor Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu  dr n. med. Marek Kos. W wywiadzie została poruszona kwestia aktualnej sytuacji szpitala, jak i kwestia założeń programu naprawczego oraz planowanych inwestycji na przyszłe lata. Kolejnym aspektem jaki został ukazany jest temat szczepień covid-19 jak i pandemii koronawirusa. Zapraszamy do zapoznania się z rozmową pod linkiem (tutaj).


Embolizacja złośliwego guza nowotworowego„Embolizacja złośliwego guza nowotworowego”

W dniu 17.02.2021 w Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego w Sandomierzu odbył się zabieg embolizacji krwawiącego guza nowotworowego żołądka. Zabieg wykonano u 64-letniej pacjentki oddziału chirurgii, od wielu lat cierpiącej z powodu  nieoperacyjnego nowotworu żołądka. Rosnący guz w ostatnich dniach powodował ciągłe uporczywe krwawienie do światła przewodu pokarmowego, wymagające powtarzanych przetoczeń krwi i preparatów krwiozastępczych. Dr n.med. Piotr Wańczura Kierownik Pracowni - "Po wyczerpaniu innych możliwości leczenia wspólnie z chirurgami zdecydowaliśmy o konieczności przeprowadzenia zabiegu embolizacji, który polegał na  przezcewnikowym zamknięciu naczyń krwionośnych doprowadzających krew do guza nowotworowego, a w konsekwencji doprowadził do zatrzymanie utraty krwi do światła przewodu pokarmowego.


Śmigłowcem na oddział - nowe lądowisko„I Świąteczna Licytacja Fundacji Kultury Ziemi Sandomierskiej”

Podczas Świątecznej Licytacji Charytatywnej zorganizowanej przez Fundację Ziemi Sandomierskeij zebrano łącznie 11220zł, symboliczny czek został przekazany na ręce dyrektora Szpitala. Pieniądze pomogą w wyremontowaniu pokoju dziennego pobytu dla dzieci z Oddziału Pediatrii. Dziękujemy za zaangażowanie organizatorów oraz za hojność osób litytujących i wszystkim darczyńcom, którzy przekazali rzeczy na licytację.


Śmigłowcem na oddział - nowe lądowisko„Życzenia od Uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Koprzywnicy”

Dyrekcja i personel Szpitala w Sandomierzu dziękują za prace wykonane w ramach akcji „Kartka dla medyka”.

Dziękujemy opiekunom i nauczycielom za zachęcenie uczniów do wzięcia udziału w tej akcji.

Poniżej prezentujemy prace otrzymane od Uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Koprzywnicy: