Drukuj

Podpisano umowę na dofinansowanie wymiany windy ze środków PEFRON„Niskodawkowa Tomografia Komputerowa może uratować Ci życie"

W Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach podpisano umowę na realizację programu profilaktycznego "Niskodawkowa Tomografia Komputerowa może uratować Ci życie". Jednym z dwóch ośrodków realizujących program jest Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu. W podpisaniu umowy i konferencji prasowej pod siedzibą ŚCO uczestniczyli m. in. prof. dr hab. n. med. Stanisław Góźdź - Dyrektor ŚCO, dr n.med. Marek Kos - Dyrektor Szpitala w Sandomierzu, a także Marcin Piwnik - Starosta Sandomierski. Program profilaktyczny "Niskodawkowa Tomografia Komputerowa może uratować Ci życie" ma na celu profilaktykę raka płuc i będzie realizowowany w partnerstwie ze Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach. Z przesiewowych badań w zakresie wczesnego wykrywania raka płuca będą mogli skorzystać mieszkańcy trzech województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego i małopolskiego. Program jest skierowany do osób, które przez wiele lat paliły lub nadal palą papierosy. Przebadać będą mogły się również osoby, które z racji wykonywanego zawodu są w grupie ryzyka. Górna granica wieku osób, które zostaną zakwalifikowane do badań to 74 lata. Badanie niskodawkowej tomografii komputerowej jest bezbolesne i trwa około 5 minut. W sumie z tych badań profilaktycznych może skorzystać około 2500 osób. W sandomierskim szpitalu z programu przebadanych zostanie kilkaset osób.
Szczegółowe informacje na temat programu są dostępne na stronie internetowej https://www.profilaktykarakapluca.pl/. Dostępna jest tam również ankieta, którą pacjent może wypełnić on-line. Informacje na temat badań można też uzyskać pod numerem telefonu 885 779 988.

1.jpg 2.jpg 3.jpg

4.jpg 5.jpg