Głównej zawartości


Zmiany w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym„Centrum Zdrowia Psychicznego - Punkt Zgłoszeniowo Koordynacyjny”

Uprzejmie informujemy, że Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu przystąpił do pilotażowego programu Centrów Zdrowia Psychicznego. W ramach programu uruchomiony został Punkt Zgłoszeniowo Koordynacyjny. Zlokalizowany jest on na terenie Poradni Zdrowia Psychicznego , ul. Schinzla 13 w Sandomierzu. Punkt udziela świadczenia od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 18.00.  Personel punktu to psycholog lub doświadczona w lecznictwie psychiatrycznym pielęgniarka.
W razie braku możliwości osobistego dotarcia do PZK  możliwy jest kontakt telefoniczny pod numerem  663 636 303  w godzinach pracy Punktu. Zapraszamy do współpracy!


Zmiany w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym„Zmiany w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym”

Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym zostanie wprowadzona zmiana organizacji w przyjmowaniu pacjentów - planowany termin wprowadzenia zmian to miesiąc luty. By przyśpieszyć czas oczekiwania cięższych przypadków na udzielenie pomocy zainicjowany zostanie system opasek. Każdy pacjent otrzyma opaskę w jednym z pięciu kolorów - niebieski, zielony, żółty, pomarańczowy oraz czerwony. Kolor będzie oznaczał stan zdrowia i wskazywał na kolejność przyjęcia, w ten sposób by osoby bardziej poszkodowane mogły uzyskać pomoc w pierwszej kolejności.


26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy„27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków. Hasło tegorocznej zbiórki brzmi "POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE".


Podziękowania za choinkę na Oddział Medycyny Paliatywnej„Podziękowania za choinkę na Oddział Medycyny Paliatywnej”

W imieniu Pacjentów oraz Personelu Oddziału Medycyny Paliatywnej składamy serdeczne podziękowania Panu Wiceprzewodniczącemu Rady Miasta Sandomierz Jerzemu Żyle za przekazanie pięknej choinki. Jest ona ozdobą Oddział, a dla tych, którzy spędzą Święta Bożego Narodzenia w Oddziale przypominać będzie klimat domowego ogniska.


Spotkanie Opłatkowe 2018„Spotkanie Opłatkowe 2018”

Tradycyjnie w okresie przedświątecznym odbyło się spotkanie opłatkowe w Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego. Biskup ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz, Starosta Sandomierski Marcin Piwnik, oraz Burmistrz Miasta Sandomierz Marcin Marzec wraz z Dyrektorem Szpitala Januszem Sikorskim złożyli pracownikom naszej placówki życzenia świąteczne dzieląc się przy tym tradycyjnie opłatkiem. Dyrektor szpitala Janusz Sikorski, podziękował lekarzom, pielęgniarkom i pracownikom placówki za ich codzienną pracę i troskę o pacjentów podkreślając, że sandomierska placówka dzięki ich zaangażowaniu staje się miejscem niesienia profesjonalnej i pełnej miłości pomocy chorym i cierpiącym.


Nowe fotele od WOŚP na Oddziałach dziecięcych„Nowe fotele od WOŚP na Oddziałach Dziecięcych”

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała 40 foteli dla Oddziału Pediatrycznego oraz Oddziału Nefrologii Dziecięcej. Dar Fundacji znacznie poprawi komfort rodzicom naszych najmłodszych pacjentów. Fotele są na ruchomych kółkach co ułatwia przemieszczanie. Posiadają także rozkładane opracie z funkcją spania. Ponadto są obszerne, wygodne i w czerwonym kolorze jak serduszko, które jest symbolem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Karmienie piersią - standard w opiece okołoporodowej„Mikołajki w szpitalu”

W dniu 6 grudnia 2018 roku w Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego w Sandomierzu Oddziały Szpitalne oraz Pracowników wraz z Dyrekcją odwiedził Święty Mikołaj. Wszystkich, których napotkał otrzymali słodki upominek, wywołując u obdarowanych pełno uśmiechu. Najwięcej radości wywołało pojawienie się Świętego Mikołaja na Oddziale Pediatrycznym i Nefrologii Dziecięcej, gdzie najmłodsi mimo choroby i hospitalizacji przywitali gościa buziami pełnymi uśmiechu. Pragniemy tym samym podziękować Świętemu Mikołajowi, że w tym dniu zafundował nam i naszym podopiecznym dużo szczęśćia i radości. Dziękujemy także naszym "Elfom z Oddziału Rehabilitacji" za pomoc Mikołajowi :)