Głównej zawartości


26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy„26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”

26 Finał WOŚP odbędzie się w dniu 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Najbliższy final skupi się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych. Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3 844 urządzenia medyczne za łączną kwotę 121909333,39 PLN. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów.


ZIP przez Profil Zaufany„ZIP przez Profil Zaufany”

Chcesz poznać historię swoich wizyt u lekarza lub dowiedzieć się, ile kosztowało twoje leczenie? A może chcesz sprawdzić swoje zrealizowane recepty? Wszystkie te informacje znajdziesz w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta (ZIP).
Od teraz możesz korzystać z ZIP z pomocą Profilu Zaufanego.
Z takiego udogodnienia może korzystać każdy, kto jest ubezpieczony.


Platynowy Certyfikat Europejskiej Organizacji Udarowej„Platynowy Certyfikat Europejskiej Organizacji Udarowej”

Z inicjatywy Prezydenta ESO prof. Valerii Caso ośrodkom udarowym w Europie przyznawane są certyfikaty jakości. Podczas odbywającej się w dniu 7 grudnia w Warszawie konferencji „Co nowego w udarze w 2017? Zastosowanie praktyczne.” lider inicjatywy „Angels” w Europie Thomas Fischer z Niemiec oraz Przewodnicząca Sekcji Naczyniowej Polskiego Towarzystwa Neurologicznego Prof. Anna Członkowska wręczyli trzy diamentowe i dwa złote certyfikaty dla ośrodków udarowych w Polsce. Platynowy certyfikat przyznano Sandomierskiemu Ośrodkowi Neurologii Szpitala Świętego Ducha w Sandomierzu.


eZLA - krok po kroku„eZLA - krok po kroku”

Zachęcamy do zapoznania się z 6 krótkimi filmami instruktażowymi. Każdy dotyczy ważnego zagadnienia związanego z wystawianiem e-ZLA. Zachęcamy do obejrzenia wszystkich, bo pokazują nowe funkcjonalności PUE ZUS. Zanim lekarz skorzysta z możliwości wystawiania e-ZLA powinien założyć profil na PUE. Szczegółowy opis rejestracji, logowania i ustawiania profilu na PUE znajduje się w ulotce (Rejestracja, logowanie i ustawienia profilu).


Spotkanie opłatkowe„Spotkanie opłatkowe”

Po raz kolejny odbyło się spotkanie opłatkowe w Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego. Biskup ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz wraz z przedstawicielami Starostwa Powiatrowego w Sandomierzu oraz Dyrektorem Szpitala Januszem Sikorskim złożyli pracownikom naszej placówki życzenia świąteczne dzieląc się przy tym tradycyjnie opłatkiem. 


Mikołajki w Sandomierskim Szpitalu„Mikołajki w Sandomierskim Szpitalu”

Po raz kolejny Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Kocham Sandomierz w ramach tego szczególnego dnia odwiedziło oddział pediatryczny naszego szpitala. Każdy maluch został obdarowany mikołajkowym upominkiem, wywołując tym samym wiele uśmiechów i radości. Pragniemy podziękować za okazaną bezinteresowną pomoc - Jolanta Maciejewska, Agnieszka Jędral, wolontariuszom Ponadgimnazjalnego Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz kibicom Wisły Sandomierz.


Rejestr Placówek Udzielających Tymczasowego Schronienia„Rejestr Placówek Udzielających Tymczasowego Schronienia”

Niskie temperatury zwłaszcza w nocy to zagrożenie dla osób bezdomnych, starszych i samotnie mieszkających. Zagrożenie to dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. W tym okresie policjanci systematycznie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Udzielają potrzebującym informacji, w jakich placówkach mogą znaleźć schronienie i bezpiecznie przetrwać zimę. Pamiętajmy, że naszym wspólnym obowiązkiem jest dbałość o życie i zdrowie drugiego człowieka. Dlatego każdy śpiący na ławce, osłabiony czy nietrzeźwy człowiek to sygnał działania dla mundurowych.