Głównej zawartości


Hipokrates Świętokrzyski 2017Hipokrates Świętokrzyski 2017

W czwartek, 15 marca w Hotelu Binkowski w Kielcach podczas wielkiej gali finałowe akcji Hipokrates Świętokrzyski 2017 wyróżniono najlepszych lekarzy, pielęgniarki, farmaceutów oraz przychodnie i szpitale roku 2017. Miło nam poinformować, iż tytuł Lekarza Pediatry Roku 2017 otrzymał pracujący na Oddziale Pediatrycznym naszego szpitala Rafał Czarnecki. Natomiast tytułem Pielęgniarki Roku 2017 uhonorowano Panią Grażynę Wilk, która wykonuje swój zawód w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym sandomierskiego szpitala. Serdecznie gratulujemy !!!


SpoKREWnieni Służbą - w Hołdzie Żołnierzom Wyklętym„SpoKREWnieni Służbą - w Hołdzie Żołnierzom Wyklętym”

W dniach 15-16.03.2018r. w Sandomierzu odbyła się ogólnopolska akcja zbiórki krwi pod nazwą „spoKREWnieni służbą” z okazji Narodowego Święta Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. RCKIK Oddział Terenowy w Sandomierzu mieszczący się w punkcie krwiodawstwa w budynku poradni specjalistycznych naszego szpitala został ochoczo wsparty przez Wojskowy Klub HDK PCK111. W ciągu 2 dni zbrano 17550 ml krwi. Wszystkim żołnierzom, pracownikom RON, klubowiczom i krwiodawcom DZIĘKUJEMY i prosimy o więcej.... akcja trwa do 31.03.208r. a My spotykamy się 22.03.2018r.


Europejski Dzień Mózgu„Europejski Dzień Mózgu”

Europejski Dzień Mózgu obchodzony jest od 18 marca 1998 roku. Ustanowiono go, by szerzyć wiedzę o tym skomplikowanym organie oraz informować o roli badań układu nerwowego.Mózg stanowi zaledwie ok. 2 % wagi całego ciała i odpowiada za wiele ważnych funkcji, takich jak odbieranie, przetwarzanie, generowanie bodźców. Mózg zbudowany jest z dwóch półkul, gdzie prawa jest odpowiedzialna za: kreatywność, wyobraźnię, zdolności artystyczne, intuicję, przestrzeń, zdolności muzyczne. Lewa kontroluje: wnioskowanie, myślenie analityczne, zdolności językowe, pisanie, logikę, liczenie. Mózg nie odpoczywa, pracuje nawet gdy śpimy. Warto zatem o niego zadbać  stosując   zróżnicowaną, dobrze zbilansowaną  dietę.


Międzynarodowy Dzień Inwalidów„Międzynarodowy Dzień Inwalidów”

Międzynarodowy Dzień Inwalidów – święto obchodzone corocznie w 3-cią niedzielę marca ustanowione przez Międzynarodową Organizację Pracy. Wydarzeniem inicjującym ustanowienie dnia była katastrofa górnicza 8 sierpnia 1956 roku w kopalni węgla kamiennego Bois du Cazier w Marcinelle w Belgii, w wyniku której śmierć poniosło 262 górników pochodzących z 12 krajów, a część doznała poważnych obrażeń zostając inwalidą. Prawdopodobnie jest to najstarsze święto poświęcone osobom niepełnosprawnym w wyniku wypadków przy pracy. Na obchody MDI wybrał pierwsze dni wiosny, symbol odradzającej się przyrody.

Zasady Dostępu do zewnętrznych medycznych baz danych dla pracowników medycznych.

Pracownicy medyczni szpitala w przerwach w wykonywanych obowiązkach mogą, a nawet powinni pogłębiać swoją wiedze i mogą wykorzystywać do tego celu sprzęt komputerowy i łącze internetowe szpitala (bądź też łącze internetowe jeśli mają zgodę na korzystanie z prywatnych komputerów przenośnych) w ramach swoich komórek organizacyjnych pod warunkiem, że w ten sposób nie dezorganizują pracy pozostałego personelu szpitala.

Celem umożliwienia pogłębienia wiedzy pracowników, Szpital poleca poniższe bazy danych (portale medyczne), jako źródło nowych informacji z zakresu medycyny i praktyki lekarskiej. Dostęp do wskazanych stron możliwy jest z komputerów posiadających połączenie z siecią Internet znajdujących się na wyposażeniu poszczególnych jednostek organizacyjnych.

Bazy ogólnodostępne:

Wydawnictwa czasopism i portali medycznych
http://www.viamedica.pl/
http://www.termedia.pl/

Alergologia
    
http://alergologiainfo.pl/pl

Anestezjologia
    
http://anestezjologia.net/pl

Czytelnia Medyczna
    
http://www.czytelniamedyczna.pl/

Medycyna Praktyczna
    
http://www.mp.pl/

Medycyna Wieku Rozwojowego
    
http://medycynawiekurozwojowego.pl/pl

Onkologia
    
http://onkologiainfo.pl/

Portal pielęgniarek i położnych
    
http://www.pielegniarki.info.pl/

ResMedica-Artykuły archiwalne
    
http://www.resmedica.pl/pl/light

Stomatologia
    
http://poradnik-stomatologiczny.pl/

Wiadomości Lekarskie
    
http://wiadomoscilekarskie.pl/

Wirtualny Magazyn Pielęgniarki i Położnej
    
http://www.nursing.com.pl/

Zdjęcia i filmy medyczne, materiały dla lekarzy i studentów medycyny
    
http://medtube.pl/

W przypadkach potrzeby korzystania z komercyjnych baz wiedzy należy przekazać informację do sekcji informatyki i bezpieczeństwa informacji z podaniem zakresu dostępu do bazy wiedzy.
W uzasadnionych przypadkach wnioski zostaną rozpatrzone pozytywnie.


Akcja Spokrewnieni Służbą„Akcja Spokrewnieni Służbą”

RCKIK Oddział Terenowy w Sandomierzu zaprasza w dniach 15 i 22 marca do czynnego udziału w akcji "Spokrewnieni Służbą". Jest to ogólnopolska zbiórka krwi z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Punkt krwiodawstwa działający w budynku poradni specjalistycznych naszego szpitala wspierany będzie przez 3ci Sandomierski Batalion Radiotechniczny oraz Wojskowy Klub HDK PCK111.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w godzinach od 7:30-11:30.


Walka z czasem o Twoje życie!„Walka z czasem o Twoje życie!”

Zachęcamy do zapoznania się z kampanią informacyjną "Walka z czasem o Twoje życie!". Ma ona na celu uświadomienie mieszkańców powiatu sandomierskiego o konieczności prawidłowego oznakowania swoich domów i mieszkań. Uświadamia także o paru prostych czynnościach, które pozwolą na dotarcie pomocy do poszkodowanych w znacznie krótszym czasie. A czas pełni tutaj bardzo ważną rolę i cenna jest każda minuta, a nawet sekunda.