Głównej zawartości


Nowoczesne łózka na Oddziale Medycyny Paliatywnej„Kolejne nowe łóżka na Oddziale Medycyny Paliatywnej”

Już po raz trzeci Oddział Medycyny Paliatywnej otrzymał od miasta Sandomierza 4 nowoczesnych łóżek. Zakup ten mógł odbyć się dzięki pieniądzom pochodzącym z oszczędności, jakie udało się wypracować w pierwszej połowie 2018 roku dzięki grupowemu zakupowi gazu dla placówek administrowanych przez miasto. Z inicjatywą przeznaczenia zaoszczędzonych pieniędzy na wsparcie Oddziału Medycyny Paliatywnej wystąpił Burmistrz Sandomierza. Zgodę na to przedsięwzięcie wyraziła Rada Miasta.


Październik miesiącem walki z rakiem piersi„Październik miesiącem walki z rakiem piersi”

Październik to miesiąc walki z rakiem piersi. Dlatego chcielibyśmy zwrócić uwagę dorosłych Polek na konieczność wykonywania regularnych badań profilaktycznych i rolę zdrowego stylu życia w zapobieganiu nowotworom. Rak piersi to najczęstsza choroba nowotworowa wśród kobiet. Głównym powodem, dla którego tak wiele kobiet nadal umiera na raka, jest zbyt późne wykrycie choroby, wtedy gdy jest ona już w zaawansowanym stadium. Dlatego warto regularnie wykonywać badania diagnostyczne (mammografię, USG i samobadanie piersi)!


Konferencja onkologiczna w Zamku Królewskim„Konferencja onkologiczna w Zamku Królewskim”

Dnia 27 września 2018 roku w Sali Rycerskiej Zamku Królewskiego w Sandomierzu odbyła się konferencja poświęcona chorobom nowotworowym. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii i Gminny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rytwianach ze względu na wysoki wzrost zachorowalności na choroby nowotworowe. Inicjatorzy wydarzenia podjęli walkę z tym zagrożeniem poprzez stworzenie mieszkankom województwa świętokrzyskiego szeregu udogodnień w dostępie do badań profilaktycznych (mammografii oraz cytologii).


Radni Powiatowi wsparli Szpital„Radni Powiatowi wsparli Szpital”

Pragniemy serdecznie podziękować Panom Januszowi Pońskiemu oraz Maciejowi Skorupie za podarowanie na rzecz Szpitala 10 sztuk aparatów do mierzenia ciśnienia Omron M2 Basic. Ciśnieniomierze podarowane przez Radnych Powiatowych pozwolą usprawnić pracę na oddziałach szpitalnych. Sprzęt został przekazany na ręce Panu Wicestaroście oraz Przewodniczącemu Rady Powiatu.

Dziękujemy w imieniu Pacjentów, Pracowników, a także Dyrekcji za gest dobrej woli i wsparcie okazane przez obu Panów.


Akcja „Akcja "Graj o siebie" na Oddziale Pediatrycznym”

W dniu 05.09.2018 roku Oddział Pediatryczny Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu w ramach akcji "Graj o siebie" odwiedził słynny siatkarz "Giba" czyli Gilberto de Godoy Filho. Podczas spotkania z dziećmi i młodzieżą mówił o prawidłowej diecie, dlaczego warto się zdrowo odżywiać oraz zdrowym stylu życia. "Giba" jako dziecko przeszedł chorobę nowotworową, która wywarła duży wpływ na jego dalsze życie. Sukces jaki osiągnął wynagrodził wszelkie trudności i poświęcenie.  Tym samym Gilberto zachęcał do uprawiania sportu, dodając otuchy naszym najmłodszym pacjentom. Całość spotkania była uwieńczona wspólnymi fotografiami oraz rozdawaniem autografów. Dziękujemy serdecznie za miłe odwiedziny i za każdy uśmiech, który zagościł na twarzach najmłodszych dzięki tak sympatycznemu Gościowi.


Wakacyjna Kropla Krwi 2018Certyfikat Akredytacyjny 2018

Miło nam poinformować, iż Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu dnia 20.06.2018r. otrzymał Certfikat Akredytacyjny w zakresie spełnienia standardów akredytacyjnych dla lecznictwa szpitalnego. Tym samym poświadcza on spełnienie przez naszą placówkę najwyższych standardów w procesie hospitalizacji.

Cały czas staramy się udoskonalać by móc zapewnić naszym pacjentom najlepszą opiekę. 


Wakacyjna Kropla Krwi 2018KONKURS „Wakacyjna Kropla Krwi 2018"

W dniach 14 czerwca - 12 października zapraszany do udziału w konkursie "Wakacyjna Kropla Krwi" organizowanym przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Sandomierzu.

Wakacje to czas większej liczby wypadków komunikacyjnych , co zwiększa zapotrzebowanie na krew - najcenniejszy i niezastąpiony lek. Oddając krew pamiętaj, że także Ty możesz jej potrzebować. Nie przechodź obojętnie - oddaj krew!

Regulamin konkursu znajduje się w rozwinięciu.